رنگ سال 2022 چه رنگی است

هرسال در آخرین ماه میلادی رنگ ویژه سال آینده اعلام می‌شود. طراحان و هنرمندان در سرتا سر دنیا منتظر چنین روزی هستند؛ تا از این رنگ در طراحی‌های خود الهام گیرند. شما می‌توانید ردپای آن را از اِلمان‌های بصری در سطح شهر گرفته، تا دکوراسیون داخلی و صنعت مد و فشن مشاهده کنید.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که این رنگ را چه کسانی تعیین و معرفی می‌کند؟ با چه هدف و منظوری این رنگ را انتخاب می‌کنند؟

رنگ سال 2022 پنتون

شرکت پانتون یا پنتون یک شرکت فعال در زمینه‌ی چاپ و رنگ، واقع در ایالت متحده آمریکا است. شرکت پنتون به عنوان منبع غیر رسمی تعیین رنگ سال در جهان به شمار می‌رود. از سال 2000 میلادی این شرکت کالر سال را اعلام می کند. هر ساله متخصصان و کارشناسان شرکت پنتون گرد هم می‌آیند؛ تا در مورد انتخاب این رنگ تصمیم بگیرند.

very peri 
رنگ سال 2022

Very peri

شرکت پنتون وری پری را به عنوان رنگ سال 2022 اعلام کرده است. برای اولین بار است که شرکت پنتون یک کالر کاملا جدید را به عنوان کالر سال اعلام کرده است. شرکت پنتون دلیل این انتخاب را این چنین بیان کرده است: به دلیل همه گیری ویروس کرونا، ازیک دوره شدید انزوا بیرون آمده‌ایم. دنیای ما در حال تغییر است. زندگی حقیقی و دنیای دیجیتال با هم در حال ادغام اند. طراحی دیجیتال این امکان را به ما می‌دهد؛محدودیت ها را کاهش دهیم. امکانات رنگی جدیدی را کشف و خلق کنیم. رنگ وری پری نمایان گر ادغام با زندگی مدرن است. وری پری تجلی گرایش‌های رنگی در دنیای دیجیتال در دنیای حقیقی است.

استایل با وری پری رنگ سال

نحوه ست کردن

شرکت پنتون گاهی اوقات دوبار در سال، رنگ ویژه را اعلام می‌کند. مانند سال 2021 که دو کالر را برای دوفصل متفاوت اعلام کرد. جدای از آن این شرکت به فکر ست کردن با آن هم هست. در کنار رنگ ویژه، رنگ هایی که میتوانند در کنار آن هارمونی زیبایی ایجاد کند، معرفی می‍‌کند. و این رنگ ها کمک شایانی در ترکیب رنگی استایل شما می‌کند. میتوانید پلت های پیشنهادی پنتون را در زیر مشاهده کنید.

پالت رنگی
پالت رنگ سال پنتون
پالت رگی با وری پری پنتون